x
Blog Kategorileri
2014 Kasım 18

BCD ve Türleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dalış Malzemeleri: Denge Yeleği ( Buoyancy Compensator Device, BCD) nedir genel türleri nelerdir?

 

Denge yeleği bir kıyafet gibi görünse de aslında yüzerlik yardımı sağlayan bir cihazdır.

Su altında dalgıcı dengede tutup sualtında belli bir seviyede durabilmesine olanak sağlayan ayrıca su üzerinde pozitif yüzerlikte olmasına yarayan önemli bir dalış ekipmanıdır.

İhtiyaç duyulduğunda dalgıç tüpten gelen havayı veya ağız yoluyla denge yeleğinin ciğerine hava veya taşıdığı gazı ekleyerek sualtında yüzerlik ayarı yapabilir.

Dalış ekipmanları arasında dalışa yeni başlayanların öncelikle şahsi olarak edinmesi gerektiğini tavsiye ettiğimiz en önemli ekipman denge yeleğidir. Bunun nedeni ise dalıştan zevk almanızı ve çevrenize zarar vermemenizi aynı zamanda da güvenliğinizi sağlayan en büyük faktör mükemmel yüzerlikte olmanızdır.

Devamını okuyunuz...
2014 Mayıs 27

Teknik Dalış ve Sportif (rekreasyonel) dalış nedir? Ne değildir?

Teknik Dalış ve Sportif (rekreasyonel) dalış nedir? Ne değildir?

  

Öncelikle derinscuba.com sitesinde, kitaplardan, arkadaşlar arasındaki sohbetlerden ve internet üzerinden edindiğiniz hiçbir bilgi profesyonel dalış eğitmeninizden almanız gereken bilgilerin yerini tutmaz. Ekipman almadan ve kullanmadan önce mutlaka eğitim almalı ve konuyla ilgili bröve edinmelisiniz. Scuba (donanımlı dalış) ekipmanları oyuncak değil sualtında nefes almanıza ve hareket etmenize yarayan yaşam üniteleridir.

Devamını okuyunuz...
2014 Mayıs 22

Dalış Maskesi

Dalış Maskesi

Dalgıç maskesi veya dalış maskesi çoğunlukla dalış gözlüğü olarak yanlış telaffuz edilir.

Gözlük yerine maske denmesinin nedeni burnunuzu ve yüzünüzün önemli bir bölümünü kapatmasıdır.

Sportif (rekreasyonel) dalgıçlar şeffaf etekli maskeler tercih ederken teknik dalgıçlar genellikle siyah etekli maskeleri kullanırlar. Serbest dalgıçlar ve zıpkıncılar ise düşük hacimli yani içerisinde daha az hava barındıran maskeleri tercih ederler. 

 

Devamını okuyunuz...
Neden ? Derinscuba.com : Distribütör Garantisi - Demo ürün seçeneği ile alacağınız ürünü test etme fırsatı- Mükemmel Müşteri Hizmetleri
0212 694 94 84 Açılış 09:00 Kapanış 18:00 (P.tesi Cuma günleri arası) info@derinscuba.com yada byraya tıklayarak online olarak form gönderebilirsiniz.
Scuba Dalış Ekipmanları

Dalış alanında dünyanın en gelişmiş markalarının sunduğu ekipmanları Derin Scuba ekibi olarak sizler için inceliyoruz. Geniş stoklarımızla birçok uluslararası markayı siparişinizden en geç 1 gün sonra kargoya veriyoruz ve en hızlı şekilde size ulaşmasını sağlıyoruz. Satın aldığınız ürünlerle ilgili uzman ekibimizle online ve yüzyüze destek veriyor ve birçok üründe birlikte ücretsiz oryantasyon dalışı imkanı sağlıyoruz. Sitemizde sunulan bütün ürünlerin yetkili bayisiyiz bu nedenle tüm ürünlerimiz distribütör garantisi altındadır.
Bilmek İstediğiniz Her Şey

Derinscuba.com profesyonel videolar ve görseller ile derinlemesine anlatım sağlayarak evinizin konforunda satın almak istediğiniz ürünleri rahatlıkla kıyaslayarak bilinçli bir alışveriş yapmanızı hedeflemektedir. Fotoğraflar, 360 derece çekimler ve video anlatımları olabildiğince basit anlatımlarla ürünle ilgili bilgi sağlayan derinscuba.com sitesinde eğer hala ardağınız bilgilere ulaşmadıysanız özel online ekibimiz aklınıza takılan tüm soruları cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.
Bir Online Dalış Platformu

Derinscuba.com yalnızca bir ürün-fiyat listesi sitesi değil tüm ürünleri derinlemesine inceleyen aynı zamanda da dalış için gideceğiniz bölgelerdeki dalış okullarına ulaşabileceğiniz bir online dalış platformudur. Üyeler aradıkları okullarıyla ilgili her şeyi “Dalış Okulları” butonundan görebilir ve ziyaret ettikleri dalış merkezleri ile ilgili yorum yazabilirler. Satın alınan ürünlere yazılan yorumlar, dalış okulları için yazılan yorumlar ve Satın alınan ürünler için ParaPuan kazanma fırsatını kaçırmayın. 10 Parapuan 1 TL değerindedir.
Derin Scuba - Kopyalanamaz 2019 Tüm Hakları Saklıdır Adres Bilgileri : Üniversite Mah. Erguvan Sok. No:4 Avcılar / İstanbul
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.